Znajdziecie w nim odpowiedź na pytanie jak podjąć najtrafniejszą decyzję o wyborze szkoły na podstawie poznania siebie, zawodów i szkół. W celu lepszego poznana siebie przygotowaliśmy dla Was zbiór darmowych testów online, które pomogą w lepszym poznaniu siebie. Przewodnik zawiera również zbiór informacji i linków o zawodach oraz szkołach przydatnych przy dokonaniu wyboru.
Sprawdźcie, w jakich aspektach potrzebujecie uzupełnić informacje, wykonajcie ćwiczenia, obejrzyjcie wideo, poczytajcie artykuł, zajrzyjcie na proponowane strony.
Zrobienie tego wspólnie z rodzicem nie tylko dostarczy Wam wiele praktycznej wiedzy, ale także może być wspaniałą przygodą i pomysłem na ciekawy wieczór :)
Co jeszcze można zrobić, aby decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej była trafna?
Skorzystajcie z Kart Pracy dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. To zestaw 9 ćwiczeń, wraz z instrukcjami, które mogą stanowić przewodnik lub inspirację do korzystania z nich. Znajdziecie tam m.in. karty:
Jak wybrać zawód?
Jak wybrać zawód w oparciu o swoje zainteresowania i umiejętności? Karta pomoże Wam zebrać informacje z tych dwóch obszarów i mamy nadzieję, że skłoni do refleksji, w jakich zawodach możecie wykorzystać swoje zasoby.
Mój ranking szkół i klas
Karta pomoże zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje o szkołach i klasach, do których chcecie aplikować np. informacje o przedmiotach rozszerzonych, przedmiotach punktowanych w rekrutacji czy zeszłorocznych minima punktowych.
Moje kryteria wyboru szkoły
Jakie przedmioty rozszerzone są w klasie, do której chcecie aplikować, jaki jest dojazd do tej szkoły, czy szkoła pracuje dwuzmianowo? Na te i inne pytania warto odpowiedzieć sobie zanim wybierzesz przyszłą szkołę. Karta pomoże Wam przeanalizować i uporządkować Wasze kryteria wyboru szkoły ponadpodstawowej.
A to dopiero 3 z 9 kart, które dla Was przygotowałyśmy!
Zestaw wszystkich kart pobierzecie poniżej:
Informacje dotyczące uprawnień związanych z udziałem w olimpiadach przedmiotowych, zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych znajdziesz na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Zakładka KONKURSY, OLIMPIADY, PROJEKTY
Kontakt w sprawie rekrutacji:
inspektor Izabela Szmigiero
Wydział Rozwoju Edukacji
tel. 780 386 124, email: [email protected]
Poniżej znajdują się zestawienie wyników rekrutacji podstawowej z poprzednich lat.
Rekrutacyjne Q&A
W czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 zadaliście nam już setki pytań.
Aby maksymalnie wesprzeć Was w czasie dostarczania dokumentów i czekania na wyniki, postanowiłyśmy wszystkie nasze odpowiedzi zebrać w jednym miejscu.
Tak powstało "Rekrutacyjne Q&A - edycja 2023".
W nim na 41 stronach rozwiewamy Wasze wątpliwości dotyczące składania wniosku, dodatkowych sprawdzianów, dostarczania dokumentów, wyników rekrutacji, praktyk, badań lekarskich, rekrutacji uzupełniającej... Łącznie odpowiadamy na ponad 100 Waszych pytań.
Terminy główne egzaminu w 2024 roku to:
Uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 3 lipca.
LICEA OGÓLNOKSZTAŁCĄCE |
|
12 kwietnia 2024 r. (piątek) |
|
I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w ZSO nr 1 |
22 marca 2024 r. (piątek), godz. 17:00 |
II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej |
13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 12:00 |
23 marca 2024 r. (sobota), godz. 10:00 |
|
12 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 17:00 |
|
12 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 16:00 - 18:00
|
|
9 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 18:00 |
|
16 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 17:00 - 19.30
|
|
19 marca 2024 r. (wtorek), godz. 17:30 |
|
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:30 - 12:00 |
|
9 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 16:00 - 18:00 28 maja 2024 r. (wtorek), godz. 16:00 - 18:00 |
|
XI Liceum Ogólnokształcące im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich |
24 kwietnia 2024 r. (środa), godz. 15:00 - 18:00
|
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 12:00 |
|
11 kwietnia 2024 r. (czwartek), godz. 17:00 16 maja 2024 r. (czwartek), godz. 17:00 |
|
22 marca 2024 r. (piątek), godz.17:00 13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 |
|
19 marca 2024 r. (wtorek), godz. 14:00 11 maja 2024 r. (sobota), godz. 10:00 |
|
XVII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w ZSO Nr 4 |
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00
|
XVIII Liceum Ogólnokształcące w ZSGO im. Rudolfa Modrzejewskiego |
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 13:00
|
XX Liceum Ogólnokształcące im. K.I. Gałczyńskiego |
22 marca 2024 r. (piątek) - godz. 18:00 12 kwietnia 2024 r. (piątek) - godz. 18:00 |
16 marca 2024 r. (sobota), godz.9:00 - 12:00 5 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 16:00 - 18:00 11 maja 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 12:00 |
|
XXV Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Poznaniu |
13 kwietnia 2024 r. (sobota) godz. 10:00 - 12:00 |
XXVIII Liceum Ogólnokształcące w ZSBD im. Bolesława Chrobrego |
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 9:00 – 12:00 16 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 16:30 - 18:00 11 maja 2024 r. (sobota), godz. 9:00 – 12:00 |
XXIX Liceum Ogólnokształcące w ZSM im. Komisji Edukacji Narodowej |
20 marca 2024 r. (środa), godz. 17:00 - 19:00 9 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 17:00 - 18:00, online 20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 12:00 18 maja 2024 r. (sobota) |
XXXI Liceum Ogólnokształcące w ZSH im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca ‘56 |
19 marca 2024 r. (wtorek), godz.15:00 16 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 15:00 |
5 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 16:00 - 19:00
|
|
20 marca 2024 r. (środa): 1 tura - godz. 17:00 - 18.30 2 tura - godz. 18:30 - 20:00 |
|
LO Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków w ZSMS |
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00
|
Sportowe Liceum Ogólnokształcące im. K. Nowaka w ZS z Oddziałami Sportowymi nr 1 |
16 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 16:00 - 18:00
|
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. Św. Józefa Kalasancjusza |
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 13:00 |
2 marca 2024 r. (sobota) 13 kwietnia 2024 r. (sobota) |
|
23 marca 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 13:00 |
|
TECHNIKA |
|
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 12:00 |
|
Technikum Budowlano - Drzewne w ZSBD im. Bolesława Chrobrego |
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 12:00 16 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 16:30 - 18:00 11 maja 2024 r. (sobota), godz. 9:00 -12:00 |
Technikum Ekonomiczno – Administracyjne |
19 kwietnia (piątek), godz. 18:00 |
Technikum Ekonomiczno - Handlowe w ZSH im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca’56 |
19 marca 2024 r. (wtorek), godz.15:00 16 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 15:00 |
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 13:00 13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 13:00 |
|
Technikum Elektryczno- Elektroniczne |
14 marca 2024 r. (czwartek), godz.18:00 |
23 marca 2024 r. (sobota), godz. 10:00 6 kwietnia 2024 r. (środa), godz. 10:00 12 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 17:00 20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 |
|
Technikum Gastronomiczne |
20 kwietnia 2024 r. (sobota)
|
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 13:00 |
|
|
22 kwietnia 2024 r. (poniedziałek), godz. 18:00 12 maja 2024 r. (niedziela), godz. 11:00 |
10 kwietnia 2024 r. (środa) 20 kwietnia 2024 r. (sobota) |
|
Technikum Łączności w ZSŁ im. M. Kopernika |
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 11:00 20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 11:00 09 maja 2024 r. (czwartek), online |
20 marca 2024 r. (środa), godz. 17:00 - 19:00 9 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 17:00 - 18:00, online 20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 12.00 18 maja 2024 r. (sobota)
|
|
13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 |
|
Technikum Poligraficzno - Administracyjne |
22 marca 2024 r. (piątek), godz. 18:00 16 maja 2024 r. (sobota), godz. 18:00
|
Technikum Przemysłu Spożywczego im. J. J. Śniadeckich w ZSPS |
22 kwietnia 2024 r. (poniedziałek), godz. 18:00
12 maja 2024 r. (niedziela), godz. 11:00 |
19 marca 2024 r. (wtorek), godz. 17:00 -18:30 13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:30 -12:30 |
|
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 9.00 - 12.00 |
|
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 13:00 13 maja 2024 r. (poniedziałek), godz. 18:00 - 19.30 |
|
19 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 12:00 - 18:00 20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 13:00
|
BRANŻOWE SZKOŁY I STOPNIA |
|
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 13:00 13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 13:00 |
|
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 13:00
|
|
20 kwietnia 2024 r. (sobota)
|
|
Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 w ZSH im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca’56 r. |
19 marca 2024 r. (wtorek), godz. 15:00 16 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 15:00 |
19 marca 2024 r. (wtorek), godz. 17:00 - 18:3013 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:30 - 12:30 |
|
22 marca 2024 r. (piątek), godz. 18:00 16 maja 2024 r. (sobota), godz. 18:00 |
|
22 kwietnia 2024 r. (poniedziałek), godz. 18:00 12 maja 2024 r. (niedziela), godz. 11:00 |
|
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 13:00 13 maja 2024 r. (poniedziałek), godz. 18:00 - 19:30 |
|
Branżowa Szkoła I stopnia nr 18 w ZSGD im. Rudolfa Modrzejewskiego |
20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 13:00 |
13 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 |
|
Branżowa Szkoła I stopnia nr 28 w ZSBDim. Bolesława Chrobrego |
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 12:00 16 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 16:30 - 18:00 11 maja 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 12:00 |
Branżowa Szkoła I stopnia nr 29 w ZSM im. Komisji Edukacji Narodowej |
20 marca 2024 r. (środa), godz. 17:00 - 19:00 9 kwietnia 2024 r. (wtorek), godz. 17:00 - 18:00, online 20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 10:00 - 12.00 18 maja 2024 r. (sobota) |
Branżowa Szkoła I stopnia im. R. Sławskiego |
19 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 12:00 - 18:00 20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 13:00 |
16 marca 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 11:00 20 kwietnia 2024 r. (sobota), godz. 9:00 - 11:00 9 maja 2024 r. (czwartek), online |
|
Branżowa Szkoła I stopnia nr 42 w ZSB nr 1 |
16 marca 2024r. (sobota), godz.9:00 - 12:00 5 kwietnia 2024r. (piątek), godz. 16:00 - 18:00 11 maja 2024r. (sobota), godz. 9:00 - 12:00 |