Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem

O konsultacji indywidualnej

Informujemy iż od 1 września przyjmujemy zapisy na KONSULTACJE INDYWIDUALNE uczniów klas VIII poznańskich szkół podstawowych

Zapisy będziemy przyjmować wyłącznie telefonicznie.
Dodatkowo informujemy, że niestawienie się na umówiony termin skutkować będzie wykreśleniem z listy zapisów.

W sytuacji, gdy zaistnieje potrzeba przełożenia terminu konsultacji, prosimy o kontakt (najpóźniej w dniu poprzedzającym spotkanie) w celu umówienia się na inny dzień. Dopuszczalna jest jednokrotna zmiana terminu. Kolejna próba przełożenia spotkania skutkować będzie wykreśleniem z listy zapisów.

Osoby, które będą nadal zainteresowane spotkaniem z doradcą zawodowym mogą ponownie zapisać się na listę oczekujących.

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA INDYWIDUALNA Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Konsultacja indywidualna to spotkanie z doradcą zawodowym, które ma na celu pomóc uczniowi w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Ze względu na różne możliwości i oczekiwania każdy uczeń jest traktowany indywidualnie. Podczas rozmowy doradca zawodowy wyjaśnia, na czym będzie polegać spotkanie, zbiera od ucznia informacje na jego temat, a następnie, na tej podstawie podejmuje decyzję o charakterze konsultacji oraz w przybliżeniu określa liczbę spotkań.

Jeśli uczeń ma już pomysł na siebie i potrzebuje uzyskać brakujące informacje (np. dotyczące progów punktowych w ubiegłorocznej rekrutacji, zasad rekrutacji, specyfiki nauki w poszczególnych typach szkół i związanych z nimi możliwości, również pod kątem studiów wyższych czy innych form kształcenia) wtedy badania zwykle nie są potrzebne i na spotkaniu korzystamy głównie z posiadanych informatorów, zestawień, a także z różnych stron Internetowych, które przydatne są w wyborze szkoły/oddziału/zawodu.

Jeśli uczeń ma wątpliwości i waha się pomiędzy kilkoma pomysłami dotyczącymi wyboru szkoły, czy zawodu to prawdopodobnie będą potrzebne badania preferencji edukacyjnych lub zawodowych. Badania wykonywane są zwykle podczas pierwszego spotkania następnie w zależności od liczby spotkań i wykonanych zadań omawiamy wyniki, przekazujemy informację z badań oraz wszelkie potrzebne materiały, które mogą przydać się uczniowi w wyborze szkoły/oddziału/zawodu.

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA KONSULTACJĘ INDYWIDUALNĄ Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Na konsultację indywidualną zapraszamy uczniów poznańskich szkół.

Zapisy przyjmujemy wyłącznie telefonicznie.

W ciągu dwóch/trzech tygodni od daty zapisu doradca zawodowy kontaktuje się z osobą zapisującą ucznia i indywidualnie ustala z nim termin spotkania.

Informujemy, że niestawienie się na umówiony termin skutkować będzie wykreśleniem z listy zapisów.

Osoby, które będą nadal zainteresowane spotkaniem z doradcą zawodowym mogą ponownie zapisać się na listę oczekujących

Konsultacje są bezpłatne.

Na pierwsze spotkanie z doradcą zawodowym uczeń proszony jest o przyniesienie legitymacji szkolnej.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO KONSULTACJI INDYWIDUALNEJ Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Istotne jest, aby uczeń przed spotkaniem z doradcą zawodowym był przygotowany. Niezbędnym do tego będzie zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej w zakładce Dla uczniów szkół podstawowych:

JAK UŁATWIĆ SOBIE WYBÓR SZKOŁY I ZAWODU

JAK UŁATWIĆ SOBIE WYBÓR SZKOŁY I ZAWODU
Pobierz JAK UŁATWIĆ SOBIE WYBÓR SZKOŁY I ZAWODU.pdf 632 KB

JAK ROZUMIEĆ TESTY W DORADZTWIE ZAWODOWYM

6 MITÓW NA TEMAT TESTÓW W DORADZTWIE ZAWODOWYM
Pobierz 6 MITÓW NA TEMAT TESTÓW W DORADZTWIE ZAWODOWYM.pdf 555 KB
6 mitów na temat testów w doradztwie zawodowym_plakat
Pobierz 6 mitów na temat testów w doradztwie zawodowym_plakat.pdf 137 KB
Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 - Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży