Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem

Aktualności


YouNG Goes Euro, czyli YouNG wkracza do Europy

Mamy zaszczyt przedstawić YouNG Goes Euro,czyli międzynarodowy projekt edukacyjny skierowany do młodzieży chcącej zdobyć i rozwinąć swoje kompetencje i umiejętności niezbędne młodym europejskim fachowcom.

Projekt, który będzie trwał 32 miesiące jest finansowany w ramach programu Unii Europejskiej
w dziedzinie edukacji, szkoleń młodzieży i sportu Erasmus+. Jest realizowany przez miasta Nottingham (Wielka Brytania, lider projektu), Martin (Słowacja), Poznań (Polska) i Rzym (Włochy). Z ramienia Miasta Poznania w projekcie uczestniczą Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży (CDZDM) oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela.

Głównym celem projektu YouNG Goes Euro jest rozwój i wzmocnienie kompetencji przedsiębiorczych młodzieży szkolnej w zakresie założenia indywidualnej działalności gospodarczej oraz jej prowadzenia w skali międzynarodowej. Ponadto projekt zakłada wymianę dobrych praktyk i wypracowanie wspólnych działań na rzecz młodzieżowego rynku pracy, zwiększenie atrakcyjności potencjalnych pracowników, promocję przedsiębiorczości społecznej wśród młodzieży, a także opracowanie spójnego programu nauczania w zakresie funkcjonowania międzynarodowych rynków sprzedaży.

Jednym z efektów projektu będzie organizacja w Poznaniu w 2018 r. młodzieżowego rynku sprzedaży YouNG Market, w ramach którego młodzież z poznańskich i brytyjskich szkół będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności, wyroby, produkty i talenty (np. prezentując swój zespół muzyczny).

Drugim rezultatem będzie stworzenie eMarket, czyli platformy internetowej umożliwiającej wymianę i sprzedaż produktów na międzynarodowym rynku w Internecie.

Uczniowie, którzy zgłoszą się do projektu zostaną wyposażeni w wiedzę na temat zasad panujących na międzynarodowym rynku sprzedaży oraz poznają panujące różnice i zasady prowadzenia biznesu w innych krajach. Ponadto w ramach wymiany doświadczeń i integracji uczniowie będą uczestniczyć w grze miejskiej „From Zero to Millionaire” realizowanej przy wsparciu Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży.

Będziemy na bieżąco informować o postępach projektu. Już teraz zachęcamy do przeczytania relacji z pierwszego studyjnego spotkania partnerów, które odbyło się w dniach 18-19 lutego 2016 r. w Bratysławie.

 Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 - Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży