Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem

Aktualności


II Wyjazd studyjny – Nottingham

W dniach 1-2 lipca2016 r. w Nottingham w Wielkiej Brytaniiodbyło się drugiemiędzynarodowe spotkanie partnerów w ramach realizacji projektu YouNG Goes Euro. W wizycie wzięli udział przedstawiciele Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, odpowiedzialni za zarządzanie i koordynację projektu YouNG Goes Euro: Olena Shelest i Jarosław Zabłocki. Ponadto, na spotkaniu była obecna Pani Maria Owczarzak, zastępca dyrektora ZSZ nr 6 im. Joachima Lelewela oraz Pani Małgorzata Okonek nauczyciel języka angielskiego w ZSZ nr 6, a także Anna Zawalska, psycholog, doradca zawodowy z CDZdM.

Spotkanie w Nottingham było okazją do uczestniczenia w YouNG Markecie organizowanym przez brytyjskiego partnera. Wiedza i informacje zdobyte podczas obserwacji YouNG Marketu będą stanowiły solidną podstawę podczas tworzenia polskiego YouNG Marketu planowanego w Poznaniu na maj 2018 r.

Głównym celem spotkania było szczegółowe omówienie kolejnychkwestii dotyczących realizacji projektu YouNG Goes Euro.Ustalono terminarz kolejnych działań w ramach realizowanego projektu. Omówiono ponadto do tej pory opracowane listy kompetencji niezbędne młodym wkraczającym na rynek pracy oraz wytyczne do przygotowywanego raportu na temat wskazówekdo stworzenia w każdym państwie partnerskim ich własnego YouNG Maketu.

W pierwszym dniu spotkania uczestnicy zapoznali się z koncepcją YouNG Market, projektu realizowanego przez Rushcliffe Borough Council, oraz poznali poszczególne role młodzieżowych managerów zaangażowanych w realizację YouNG marketu.

Drugi dzień wizyty w całości był poświęcony obserwacji przygotowanego YouNG Marketu. Partnerzy projektu ze Słowacji, z Włoch i z Polski rozmawiali z młodymi wystawcami, pytali o plany na przyszłość i o koncepcję realizowanego biznesu (sprzedaży). Oglądali i oceniali produkty oraz przygotowane stanowiska.

Patrząc w przyszłość uczestnicy omówili wstępny plan kolejnego spotkania partnerów, które odbędzie się w marcu 2017 r. wPoznaniu.


Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 - Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży