Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem

Uczeń z pasją

Projekt UCZEŃ z PASJĄ, (poprzednio Gimnazjalista z PASJĄ) skierowany jest do społeczności uczniowskiej i nauczycielskiej 80 dawnych szkół gimnazjalnych, których ogranymi prowadzącymi są 22 jednostki samorządu terytorialnego z obszaru MOF Poznania.

W ramach projektu wsparciem w latach szkolnych 2017/18 i 2018/19 zostanie objętych łącznie 4000 uczniów oraz 480 nauczycieli.

źródło

W ramach projektu realizowane są następujące zadania:

DZIAŁANIE 1, Klasa z pasją, czyli doposażenie pracowni przedmiotowych w 80 szkołach w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych.

DZIAŁANIE 2, Uczeń z pasją, czyli wsparcie uczniów w rozwijaniu kompetencji kluczowych na rynku pracy w tym pracy zespołowej, kreatywności, przedsiębiorczości poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych o charakterze rozwojowym, w tym zajęć wyrównawczych, projektów edukacyjnych, kółek zainteresowań czy laboratoriów.

DZIAŁANIE 3, Nauczanie z pasją, czyli wsparcie indywidualnego podejścia do ucznia, poprzez zajęcia pozalekcyjne o charakterze kompensacyjnym dla uczniów zdolnych, uczniów pochodzących ze środowisk problematycznych oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

DZIAŁANIE 4, Nauczyciel z pasją, czyli wsparcie nauczycieli poprzez szkolenia przygotowujące do prowadzenia powyższych form zajęć pozalekcyjnych, w tym szkolenia specjalistyczne i studia podyplomowe wynikające z nowych wyzwań stojących przed nauczycielami w efekcie niżu demograficznego i reformy oświaty.

DZIAŁANIE 5, Doradztwo karier – doradztwo z pasją, czyli wsparcie szkół w zakresie wdrażania doradztwa edukacyjno-zawodowego.

 

https://www.uzp.poznan.pl

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 - Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży