Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem

O rekrutacji

Tegoroczna rekrutacja do liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I stopnia zostanie przeprowadzona w dwóch terminach:
– od 4 do 18 maja wniosek o przyjęcie do szkoły składają uczniowie zamierzający podjąć naukę w oddziałach dwujęzycznych lub klasach sportowych / klasach mistrzostwa sportowego
– od 22 maja do 9 czerwca wniosek o przyjęcie do szkoły składają uczniowie, którzy wybrali pozostałe typy oddziałów. Informator o oddziałach, w tym o przedmiotach punktowanych podczas rekrutacji do poszczególnych klas znajduje się tutaj: https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadgimnazjalna/nabor/

Na tej samej stronie należy wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły.
Zachęcamy, aby przed wypełnieniem wniosku zapoznać się z informacjami zamieszczonymi w zakładce Dokumenty, zwłaszcza z Zasadami rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.TUTAJ można znaleźć prezentację Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych 2017/18, przygotowaną przez zespół CDZdM.

Zasady_rekrutacji_ponadgim._2017_18
Pobierz Zasady_rekrutacji_ponadgim._2017_18.pdf 648 KB
SEMINARIUM-ZASADY-REKRUTACJI
Pobierz SEMINARIUM-ZASADY-REKRUTACJI.pptx 5.01 MB

Tutaj znajdują się wskazówki odnośnie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz zasady rekrutacji przygotowane przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Zasady_rekrutacji_ponadgim._2017_18
Pobierz Zasady_rekrutacji_ponadgim._2017_18_1.pdf 648 KB

Poniżej znajdują się zestawienia punktowe z ubiegłorocznej rekrutacji (2016/2017).

ZESTAWIENIE KLAS W LO

ZESTAWIENIE ZAWODÓW W TECHNIKUM

ZESTAWIENIE ZAWODÓW W ZSZ

Uczeń zainteresowany podjęciem nauki w konkretnej klasie, może oszacować swoje szanse podczas tegorocznej rekrutacji. W tym celu należy przeliczyć punkty w oparciu o formularz dostępny TUTAJ, uwzględniając każdorazowo przedmioty punktowane w konkretnej klasie (przedmioty te są podane w poniższych zestawieniach oddziałów/zawodów). Następnie należy porównać uzyskaną liczbę punktów do średniej punktów w konkretnej, interesującej ucznia klasie.

FORMULARZ-przeliczanie_punktów
FORMULARZ-przeliczanie_punktów.pdf Ø
zestawienie w lo
Pobierz zestawienie w lo.pdf 683 KB
ZESTAWIENIE_ZAWODOW_W_TECHNIKUM
Pobierz ZESTAWIENIE_ZAWODOW_W_TECHNIKUM.pdf 597 KB
ZESTAWIENIE_ZAWODOW_W_ZSZ-1
Pobierz ZESTAWIENIE_ZAWODOW_W_ZSZ-1.pdf 515 KB

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych branżowych szkół I stopnia rozpoczynających naukę we wrześniu można znaleźć TUTAJ.

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych trzyletnich liceów ogólnokształcących oraz czteroletnich techników można znaleźć TUTAJ.

HARMONOGRAM_REKRUTACJI_LO_i_TECHNIKA_2017_18
Pobierz HARMONOGRAM_REKRUTACJI_LO_i_TECHNIKA_2017_18.doc 56 KB
HARMONOGRAM_REKRUTACJI-branzowe-szkoly-i-st.-rozpoczynajace-nauke-we-wrzesniu
Pobierz HARMONOGRAM_REKRUTACJI-branzowe-szkoly-i-st.-rozpoczynajace-nauke-we-wrzesniu.doc 54 KB

Tutaj znajdują się informacje odnośnie kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/18 oraz zasady przeliczania punktów.


ZASADY-PRZELICZANIA-PUNKTÓW_2017_18
ZASADY-PRZELICZANIA-PUNKTÓW_2017_18.pdf Ø

Wykaz oraz szczegółowe informacje odnośnie liczby punktów, które można uzyskać za zajęcie poszczególnych miejsc w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018 można pobrać TUTAJ

Wykaz_Zawodów_Wiedzy_akceptacja_kuratorium_do_
Wykaz_Zawodów_Wiedzy_akceptacja_kuratorium_do_.pdf Ø
ZAINTERESOWANIE-ODDZIAŁAMI-2014
ZAINTERESOWANIE-ODDZIAŁAMI-2014.pdf Ø
ZAINTERESOWANIE-ODDZIAŁAMI-2015
ZAINTERESOWANIE-ODDZIAŁAMI-2015.pdf Ø
ZAINTERESOWANIE-ODDZIAŁAMI-2016-pdf
ZAINTERESOWANIE-ODDZIAŁAMI-2016-pdf.pdf Ø
Zainteresowanie-oddziałami-2017-r
Zainteresowanie-oddziałami-2017-r.pdf Ø
Zasady-egzaminu-gimnazjalnego
Pobierz Zasady-egzaminu-gimnazjalnego.pdf 311 KB
Wyniki-matury-2016
Pobierz Wyniki-matury-2016.pdf 1.69 MB

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017 przygotowany przez portal Perspektywy.pl obejmuje łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Zestawienia obejmują również rankingi wojewódzkie. Najlepszym liceum w województwie wielkopolskim zostało II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, a na pierwszym miejscu wśród techników znalazło się po raz kolejnyTechnikum Komunikacji w ZS Komunikacji wPoznaniu.

Ranking LO 2017 Wielkopolska

Ranking Technika 2017 Wielkopolska

Rankingi Ogólnopolskie:

Wszelkie prawa zastrzeżone 2018 - Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży